IV Rajd Graniczny


Odbędzie się, jak zwykle, w drugą niedziele maja 11.05.2014 o godz. 9:00. Ruszamy z cmentarza katolickiego w Lubiczu Górnym  – TUTAJ i idziemy zgodnie z wytyczoną 199 lat temu granicą aż do Chrap nad Wisłą (ok. 15 km). Tak wiem, że krótko po 1815 nastąpiły korekty delimitacji, ale chodzi o datę symboliczną – 1815 r. Przewidywany koniec rajdu – godz. 15:00.

Dla osób chcących z Torunia dojechać do Lubicza Górnego PKSem: autobus z dworca autobusowego kierunek Ciechocin odjeżdża o 8:30, na przystanku Na Skarpie (przy tunelu) jest o 8:40. Przystanek docelowy: Lubicz Górny, ul. Warszawska.

Powrót PKSem z Dzikowa o godz. 15:36.

 

UWAGA: już o 8:15  przy budynku komory celnej w Lubiczu Dolnym (tam gdzie była poczta), spotkanie z specjalistką od pogranicza prusko-rosyjskiego, Panią Anną Zglińską, która zapozna nas z ciekawostkami dotyczącmi funkcjonowania granicy i życia codziennego na pograniczu 100 lat temu. Stamtąd chętni dołączą do oficjalnej części rajdu rozpoczynającej się na 9:00. Istnieje możliwość przedłużenia rajdu aż do komory celnej w Silnie. Wtedy łączna długość rajdu od komory w Lubiczu Dolnym do komory w Silnie wyniesie ok. 19 km.

Trasa rajdu, czyli przebieg granicy na odcinku Lubicz Górny – Chrapy do pobrania w postaci mapki i śladu GPS na stronie organizatora, Pana Jana Młynarczyka: 87-100.pl

Fotorelacja z III RG, 2013 r. – TUTAJ

Fotorelacja z II RG, 2012 r. – TUTAJ

Fotorelacja z I RG, 2011 r. – TUTAJ

W ramach zadośćuczynienia za moją radosną twórczość infograficzną bardzo aktualne zdjęcie z granicy przy młynach w Lubiczu Górnym.

[Fot. 1] Widok na dawną komorę celną w Lubiczu Dolnym z łąki przy młynie w Lubiczu Górnym | Lubicz Górny (gm. Lubicz, pow. toruński), 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: