VI Rajd Graniczny


11

Po ubiegłorocznej nieobecności nabrałem ochoty na kolejną edycje rajdu granicznego. To już 6 raz! Jak zwykle w drugą niedzielę maja – 08.05.2016, jak zwykle o 9:00, jak zwykle start przy bramie cmentarza rzymskokatolickiego w Lubiczu Górnym i jak zwykle idziemy bez względu na pogodę. Z doświadczenia wiem, że zwykle najpierw jest chmurnie i dżdżyście, a im bliżej Wisły tym bardziej majowo.

Trasa rajdu, czyli przebieg granicy na odcinku Lubicz Górny – Chrapy do pobrania w postaci mapki i śladu GPS na stronie organizatora, Pana Jana Młynarczyka: 87-100.pl

Z Torunia najłatwiej dojechać na miejsce zbiórki PKSem. Autobus z dworca autobusowego w kierunku Ciechocina odjeżdża o 8:30, na przystanku Szosa Lubicka/Dziewulskiego (przy tunelu) zatrzymuje się o 8:40. Trzeba wysiąść w Lubiczu Górnym na ul. Warszawskiej, o 8:51. Stamtąd na rozgrzewkę 1,15 km w 9 minut i jesteśmy na miejscu zbiórki.

Powrót z Dzikowa o 15:36, ale może znajdą się śmiałkowie, którzy pójdą aż do komory celnej w Silnie. Wtedy trasa wędrówki wyniesie ok. 18 km.

7 thoughts on “VI Rajd Graniczny

  1. Pogoda jest mniej ważna, albowiem towarzystwo na rajdzie bywa znakomite!
    I tylko żal – okrutny żal – że i tym razem Dobry Los nie nie będzie mi sprzyjał, bo udziału wziąć nie mogę… .
    Liczę, że i tym razem solenna relacja fotograficzna zostanie sporządzona, abym chociaż tym sposobem mógł udział w rajdzie wziąć. Pozdrowienia dla szczęśliwców, którzy po raz kolejny przemierzą szlak.

    • Najpierw musielibyśmy przepłynąć Wisłę i ruszyć Tążyną. 😉

      A tak na poważnie to jest taki plan tylko najpierw muszę dokładnie sprawdzić co napotkam na trasie lądowego odcinka granicy na długości powiatu aleksandrowskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: