Olęderski konkurs fotograficzny


„Śladami Nadwiślańskich Olędrów – Toporzysko 2018. Cmentarz, stół, krajobraz, pamięć”. Konkurs fotograficzny idealnie wpisuje się w dwa ostatnie filary przedsięwzięcia realizowanego przez stowarzyszenie Lapidaria. Zapomniane cmentarze Pomorza i Kujaw. Krótko mówiąc w celu upamiętnienia istniejących do dziś śladów po olędrach i utrwalenia ich form obecności w krajobrazie kulturowym organizujemy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży do 18 lat pod tytułem Śladami olędrów w  gminie Zławieś Wielka. Temat traktujemy niezwykle szeroko. To nie muszą być wyłącznie obiekty o charakterze sakralnym i protestanckim zarazem (kościoły, kaplice, cmentarze), ale również chałupy, szkoły, wiatraki, młyny (o ile zostały zbudowane przez olędrów) oraz specyficzne środowisko przyrodnicze, w jakim żyli i które trwale przekształcali: podmokłe tereny nadrzeczne z kanałami, wałami i specyficzną szatą roślinną. Zdjęcia mogą nawet przedstawiać osoby o korzeniach olęderskich. Obiekty zachowane w całości, ruiny, powidoki w postaci pustych terp i zdziczałych sadów. Detal także jest mile widziany.

Instrukcja dla uczestników:

 1. Do 30 września 2018 roku prześlij na adres ewangelicka.atlantyda@wp.pl do 3 zdjęć pojedynczych zgodny z tematyką konkursu. Zdjęcia zapisane w formacie JPG, do 20 MB, a dłuższy bok fotki przynajmniej 2400px. Jeśli nie mieszczą się w pojedynczym mailu, wyślij oddzielnie.
 2. Obowiązkowo miej podpisaną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na Twój udział w konkursie. Będziemy musieli je zebrać, takie są wymogi prawne.
 3. Pamiętaj, by koniecznie podać swoje imię, nazwisko, wiek, adres i opcjonalnie nr telefonu. Spokojnie RODO czuwa nad Twoimi danymi, zostaną użyte wyłącznie do celów organizacji konkursu.
 4. Zatytułuj każdą z prac. Podaj datę i miejsce wykonania zdjęcia i choć jednym zdaniem napisz w jaki sposób zdjęcie jest powiązane z tematyką konkursu.
 5. Fotografie mogą być zrobione jakimkolwiek aparatem (jednorazowy, otworkowy, analogowy, cyfrowy, lustrzanka, smartfon, tablet, a nawet dron). Najważniejsze by były Twojego autorstwa.
 6. Nadesłane zdjęcia mogły być już wcześniej zgłaszane i/lub nagradzane w innych konkursach, ważne by miejscem ich wykonania był teren gminy Zławieś Wielka.
 7. Zdjęcia mogą przedstawiać już nieistniejące obiekty bądź już nieżyjące osoby.
 8. Zdjęcia nie mogą być fotomontażem ani kolażem.
 9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2018 roku. Konkretny dzień podany zostanie później.
 10. Przynajmniej jedno Twoje zdjęcie trafi do publikacji podsumowującej przedsięwzięcie „Śladami Nadwiślańskich Olędrów – Toporzysko 2018”, a wszystkie do galerii internetowej.
 11. Nagrody? A pewnie, że są i to dla wszystkich, a dla laureatów upominki elektroniczne. Za I miejsce nagrody o wartości do 300 zł, za II i III miejsce nagrody o wartości do 150 zł. Wręczenie nagród nastąpi na minisympozjum podsumowującym na początku grudnia 2018.
 12. Wszelkie inne szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Aha, nie musisz pochodzić z terenu gminy Zławieś Wielka, by brać udział w konkursie.

TUTAJ ZGODA na uczestnictwo w konkursie fotograficznym „Śladami olędrów w krajobrazie gminy Zławieś Wielka”

TUTAJ REGULAMIN konkursu fotograficznego „Śladami olędrów w krajobrazie gminy Zławieś Wielka”

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: