Nowociechociński amalgamat


Od 15 lipca do 31 października tego roku wspólnie z mieszkańcami Nowego Ciechocinka i Parafią Ewangelicko-Augsburską w Toruniu realizujemy projekt „Nowociechociński Amalgamat”. Oprócz kontynuacji porządkowania cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Nowym Ciechocinku (gm. Aleksandrów Kujawski, pow. aleksandrowski) odbędą się warsztaty kuchni olęderskiej, gra terenowa na motywach życia dawnych osadników oraz wywiady z nie tylko najstarszymi mieszkańcami wsi.
Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy telefonicznie, przez FB i maila – szczegóły na plakacie poniżej.

UWAGA: pierwszeństwo w uczestnictwie we wszystkich działaniach mają mieszkańcy Nowego Ciechocinka i najbliższych wsi (Wołuszewo, Wygoda, Kuczek). Terminarz prac, warsztatów kulinarnych i gry nie jest jeszcze ustalony – będziemy o wszystkim informować na bieżąco (na FB i stronie Lapidariów).
Zadanie dofinansowane w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla Dziedzictwa.

O cmentarzu i dotychczasowych działaniach – LINK

 

3 thoughts on “Nowociechociński amalgamat

    • Co nas nie zabije to nas wzmocni, jak powiedział pewien klasyk. Tak na serio to z(a)mordował nas już niejeden cmentarz, ale jeszcze nam się chce. Tym bardziej nam się chce, im ludzie nam bardziej pomagają.

      • Robota, która wykonujecie, to jedna sprawa, a drugą jest przykład jaki dajecie. Pokazujecie, że nie należy być obojętnym na dziedzictwo przeszłości, która, mam wrażenie, zbyt wielu naszym rodakom zwisa i powiewa. Zwłaszcza kiedy sadzą, że to przecież nie jest ich przeszłość…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: